חיפוש
  • קייטן

האם פעילויות נינג'ה וטיפוס מתאימות עבורי ובני משפחתי?


עוברים מבילוי מול מסך לבילוי ספורטיבי

מעט מדי פעילות גופנית קשורה קשר הדוק לאורח החיים. זה חל על ילדים ומבוגרים כאחד. מצב עבודה ולימוד בישיבה, בידור הקשור לבילוי מול מחשב או טלוויזיה הם הגורמים למחלות שונות במערכות השלד והשרירים. סיבה נוספת עשויה להיות גישה קשה לגני שעשועים או מגרשי משחקים בבתי ספר. לבילוי באופן פחות פעיל יש השפעות שליליות הן על עמוד השדרה של הילד והן על נפשו. חוסר בפעילות גופנית בילדים טומן בחובו גם את הסיכון לעלייה במשקל – בעיות עם עודף משקל נוגעות ליותר ויותר ילדים גם בעולם הרחב אבל במיוחד כאן אצלנו בישראל.עידוד ילדים ומתן דוגמא אישית לאטרקציות ספורטיביות

על מנת לפתח הרגל של פעילות גופנית קבועה אצל ילדים, זה לא מספיק רק לדבר על זה, כדאי להראות לילד כיצד לבלות באופן פעיל בכוחות עצמו ולעודד את הילד להיות פעיל יחד. אם בימים יפים שהשמש זורחת ומושלם לעשות ספורט בחוץ, במקום זה נבלה את היום בישיבה בבית – בוודאי שלא נלמד את הילד שלנו להיות פעיל באופן שיטתי ושלא נדבר על שגרה ספורטיבית. לשחק כדורגל יחד, לרכב על אופניים או לצאת לטיולים מאתגרים בטבע עם כל המשפחה, מלמדים את ילדינו שפעילות גופנית יכולה להיות זמן נהדר יחד ותהפוך עם הזמן לשגרת חיים אמיתית, יציבה וכזאת שהם יעבירו בוודאות לילדים שלהם כאשר יגיע הזמן והם יהיו הורים. פעילות גופנית היא הזדמנות נהדרת לחזק את קשרי המשפחה וללמד את ילדכם להפיג מתחים ולחץ באמצעות תנועה, מאמץ וחשיבה טקטית.

איך שימוש יום יומי במתקן טיפוס ביתי מגביר פעילות גופנית אצל ילדים?

ישנם יתרונות רבים של פעילות גופנית עם מתקן טיפוס ביתי או לוח נינג'ה. אלה כוללים ניטור מתמיד של משקל הילד, חיזוק המצב ושיפור יעילות הגוף, ביטול ליקויי יציבה וחמצון כללי של הגוף. בנוסף לכל אלה, פעילות גופנית קבועה משפיעה לטובה כמעט על כל מערכת בגוף האדם. התנועה תלמד את ילדך התמדה, ריכוז ומשמעת עצמית. אימון על קיר טיפוס ביתי לא צריך להיות אינטנסיבי וארוך בכדי להביא לתוצאות גלויות. עלינו לזכור כי הרגלים בריאים נוצרים בצורה הכי קלה בילדות, והתפתחותם מביאה תשוקה לתנועה בבגרות.

למה גם אתם חייבים מתקן בביתכם?

שילוב משחק עם פעילות גופנית צריך להיות טבעי מכיוון שיש לו השפעה רבה על נפש הילד. על מנת שהילד יוכל להזרים את האנרגיה שלו, אתם לא צריכים לצאת כל יום למגרש המשחקים – נסו שיהיה לכם גן שעשועים בחדר של הילד! זהו פתרון אידיאלי למצבים בהם אתה כהורה מעוניין לוודא שהילד שלך יעשה פעילות גופנית גם כשאתה עסוק בפעילות השוטפת ובלחץ של היום יום (כן, גם כשיש משחק חשוב ובא לכם שהילדים ישחקו בחדר עם החברים שלהם). במקום לזרוק להם שלטים ולתת להם לשחק פיפ"א כאשר הם מהופנטים מול המסך וישנים גרוע בלילה, העניקו להם את האפשרות ליהנות מזמן איכות של משחק מהנה תוך זה שהם לא מוותרים על פעילות גופנית חשובה ומגוונת.
צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול